W dniach 23 - 26 listopada odbył się w Legnicy XVIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Gimnazjalnej oraz XXXIII Dzieci Szkół Podstawowych.

Nasza Joasia godnie reprezentowała województwo łódzkie i wspólnie z innymi uczestnikami z całej Polski, podjęła się udziału w ,,bitwie na słowa". Pierwszego dnia wystąpień, Asia opowiadała o Joannie Żubr - pierwszej damie orderu Virtuti Militari. To właśnie tym, niebywale sugestywnym wystąpieniem, zakwalifikowała się do ścisłego finału.

Podczas części finałowej, najlepsi uczestnicy prezentowali swoje drugie wystąpienie oraz 3-minutową improwizację, bez wcześniejszego przygotowania. W swoim drugim wystąpieniu, Joasia przybliżyła słuchaczom historię Wielunia we wrześniu 1939 roku, który jest nazywany Polską Guernicą. Po części finałowej, gdzie poziom wystąpień był naprawdę wysoki, uczennica naszej szkoły uzyskała piąte miejsce w kraju, otrzymując w ten sposób tytuł laureatki.

Konkursy krasomówcze są jednymi z trudniejszych, gdzie jurorzy zwracają uwagę nie tylko na umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną, ale także na logiczne i jasne formułowanie myśli. Oczywiście każdy z uczestników musi też zaprezentować wybrane zagadnienia w ściśle określonym czasie. Wszystko to udało się Joasi, dlatego gratulujemy jej serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

Warto wspomnieć, że uczestnicy finałów ogólnopolskich oprócz części konkursowej mieli również liczne niespodzianki przygotowane przez organizatorów, m.in. wycieczkę do Jawora, wyjście do kina i spacer ulicami Wrocławia. Oczywiście poznaliśmy wiele interesujących osób z całej Polski. Aż żal było wyjeżdżać z tak urokliwego miejsca jakim jest Legnica.